Охорона здоров'я

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗІР: 10 ПРОСТИХ ПОРАД

12 жовтня – Всесвітній день зору. Він проводиться під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я  (ВООЗ)  щорічно у другий четвер жовтня -- для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору.

11:00 12.10.2023

ЯК ЗБЕРЕГТИ ПСИХІКУ?

10 жовтня --  Всесвітній день ментального  здоров’я. Відзначається  він з 1992 року  з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health).

09:11 10.10.2023

ЯК ЗАПОБІГТИ ХВОРОБАМ СЕРЦЯ: 10 ПРОСТИХ ПОРАД

29 вересня відзначається Всесвітній день серця.  Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.

14:56 29.09.2023

ЯК ЗБЕРЕГТИ СЛУХ: 5 КОРИСНИХ ПОРАД

Приблизно 30% людей  у світі віком старше 65 років страждає від інвалідизуючої втрати слуху.  Водночас проблеми зі слухом можуть також виникати  через ускладнення під час пологів або вагітності (асфіксія при народженні, низька маса тіла дитини, ранні або передчасні пологи, неонатальна жовтяниця). Наприклад, у малюка можуть виникнути проблеми зі слухом, якщо жінка під час вагітності хворіла на краснуху, сифіліс та деякі інші інфекційні захворювання. Також прийом ототоксичних лікарських засобів вагітною жінкою або дітьми грудного віку може призвести до вад слуху.

14:32 26.09.2023

СПОЖИВАННЯ ГРИБІВ: 10 ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ

Страви з грибів — традиційний продукт у раціоні харчування мешканців багатьох регіонів України. На території нашої країни росте майже 2000видів шапинкових грибів, до 500 з них вважають їстівними. Найчастіше гриби використовують як приправи до страв або ж у консервованому вигляді.

14:31 25.09.2023

АТОПІЧНА ЕКЗЕМА: ПРИЧИНИ, ПРОФІЛАКТИКА

14 вересня відзначається Всесвітній день атопічної екземи. Він був заснований в 2018 році для підвищення обізнаності про цю хворобу в усьому світі і по всій Європі.

14:15 14.09.2023

ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ МОНІТОРИНГ ПИТНОЇ ВОДИ?

Ми щодня п’ємо воду, і багато хто використовує для цього (а також для приготування їжі) проточну воду з водопровідного крану, криниці або артезіанської свердловини.    Але при цьому  часто ми й не замислюємося про  чистоту або безпеку цієї води. Натомість думати і знати  про це – треба. Адже неякісна вода може стати причиною цілого «букету» захворювань – лікуватися від яких іноді  доводиться дуже довго і дорого.

15:29 12.09.2023