Сексуальне насильство в умовах повномасштабної війни залишається однією з найбільш чутливих і гострих проблем. Уже зараз зафіксовано чимало випадків, коли російські військові чинили таку наругу над людьми різного віку та статі , зокрема дітьми, на тимчасово окупованих територіях.
В деяких областях України діють безоплатні гарячі лінії, де можна дізнатися про сімейні форми виховання, усиновлення та патронат. Ви можете отримати консультацію щодо навчання, оформлення документів, юридичних питань та підготовки до батьківства.
У цій брошурі розміщена інформація про поняття “ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО”, його види, прояви та допомогу, яку може отримати постраждала особа. Також запропоновані механізми захисту від такого насильства та притягнення кривдників до відповідальності.Брошура розроблена Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за підтримки Міжнародної недержавної громадської організаці Corus International.
В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 04.12.2024 року працівниками Служби у справах дітей Народицької селищної ради спільно з представником Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Народицької селищної ради та інспектором ювенальної превенції Коростенського районного управління поліції організовано та проведено відповідний тематичний захід в Базарській гімназії. Під час проведення заходу увагу учнів спрямовано на запобігання та протидію домашньому насильству, боулінгу , торгівлі людьми та профілактику вчинення правопорушень неповнолітніми, а також наголошено на відповідальності за вчинення таких дій.
Щороку, з 25 листопада по 10 грудня, Україна долучається до міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», щоб привернути увагу суспільства до проблеми насильства у всіх його проявах.
26 листопада Уряд ухвалив Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки і операційний план заходів з її реалізації на 2024–2026 роки. Документ є дорожньою картою реформування системи догляду і підтримки дітей в Україні.
Станом на 01 листопада у Житомирській області компенсацію послуги «муніципальна няня» призначено 22 особам на 25 дітей. За січень-жовтень поточного року зазначену допомогу виплачено на загальну суму 1191,77 тис. грн.
На платформі dity.gov.ua доступна Лінія турботи — простір, де ви можете отримати первинну консультацію — відповіді на юридичні питання та підтримку психологів-консультантів.