Відомості про територіальні громади, що увійшли до складу об’єднану  територіальну громаду

Народицька об'єднана територіальна громада утворена 25.10.2015 року відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" від  05.02.2015 року № 157- VІІІ.

Народицька територіальна громада об’єднує 65 населених пунктів. В 2020 році рішенням сесії селищної ради №8 від 11.12.2020 року  зі змінами внесеними рішенням сесії №264 від 13.07.2021 року та рішенням сесії №427 від 26.11.2021 року були утворені наступні старостинські округи:

1. Базарський старостинський округ з центром в с.Базар ( с.Базар,с.Рудня Базарська, с.Великі Миньки, с.Колосівка, с.Листвинівка, с.Сухарівка, с.Бродник, с.Межиліска, с.Карпилівка, с.Осика, с.Голубієвичі, с.Буда-Голубієвичі, с.Вила, Недашківка, с.Васьківці, с.Заводне, с.Гуто-Мар’ятин, с.Славковиці, с.Рубежівка, с.Старий Кужіль, с.Сингаї).

2. Закусилівський старостинський округ з центром в с.Закусили (с.Закусили, с.Жерев, с.Бабиничі, с.Болотниця, с.Червоне, с.В’язівка, с.Слобода В’язівка, с.Липлянщина, с.Селець, с.Булів).

3. Заліський старостинський округ з центром в с.Залісся (с.Залісся, с.Давидки, с.Мотійки, с.Христинівка, с. Ноздрище, с.Радча, с.Нова Радча, с.Грезля, с.Стара Радча, с.Тичків, с.Вільхова, с.Ровба).

4. Норинцівський старостинський округ з центром в с.Норинці (с.Норинці, с.Клочки, с.Оржів, с.Савченки, с.Ласки).

5. Стародорогинський старостинський округ з центром в с.Старий Дорогинь (с.Старий Дорогинь, с.Снитище, с.Латаші, с.Новий Дорогинь, с.Одруби, с.Славенщина, с.Яжберень).

Адміністративний центр громади – смт Народичі. Територія Народицької  територіальної громади становить 1284 квадратних кілометрів. Територія громади розташована на північному сході області в межах Поліської низовини. По території протікає  одна річка Уж з трьома притоками: Жерев, Норинь, Грезля. Західна частина території громади знаходиться у межах Житомирського, східна – в межах Київського Полісся. На півночі район межує з Наровлянським районом Гомельської області Республіки Білорусь.

Селище Народичі розташоване за 25 км. від залізничної станції Овруч. Відстань до обласного центру становить 140 кілометрів, до столиці України – 170 кілометрів. Через громаду проходять автошляхи Коростень –Довляди (Республіка Білорусь), Київ-Мінськ. Загальна довжина автомобільних доріг громади – 312 кілометрів.

Народицька територіальна громада найбільше постраждала від аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 23 липня 1991 року, 36 населених пунктів , тоді ще, району було віднесено до зони обов’язкового відселення ( в тому числі і сам райцентр), 36 – до зони гарантованого добровільного відселення, ще 8 - до зони посиленого радіоекологічного контролю. Через низьку причин було відселено лише частину з них, деякі  були відселені частково. Поступово відбувається очищення сільгоспугідь від радіонуклідів, що дасть можливість розширювати сільськогосподарське виробництво на території  територіальної громади.