Охорона здоров'я

ВСЕ ПРО ХВОРОБУ ЛАЙМА

Кліщі переносять такі небезпечні хвороби, як кліщовий енцефаліт і бореліоз (хвороба Лайма). І якщо кліщовий енцефаліт в нашій країні не зустрічається вже кілька років поспіль, то бореліоз в останні роки все частіше зустрічається на території України. Збудником захворювання є бактерія сімейства спірохет. І якщо вірусом кліщового енцефаліту можна заразитися через слину кліщів, то розмноження борелій у кліщів відбувається переважно в кишківнику при подальшому їх виділенні через фекалії.

13:22 03.07.2024

ЯК ДОПОМОГТИ ПРИ ОТРУЄННІ ПЕСТИЦИДАМИ

Застосування пестицидів для захисту рослин від шкідливих організмів є невід’ємною складовою сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Водночас пестициди негативно впливають на довкілля, призводячи до скорочення біорізноманіття. Крім того, пестициди справляють негативний вплив на здоров’я людини, як у результаті прямої дії, так і опосередковано – внаслідок накопичення залишкових кількостей у сільськогосподарських продуктах і питній воді.

14:21 01.07.2024

Пам’ятка щодо проведення робіт по обробці полів пестицидами та агрохімікатами у народному господарстві!

З метою забезпечення оптимальних умов життєдіяльності людини та охорони навколишнього середовища при використанні пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин, Народицька селищна рада звертає увагу на наступне.

12:19 18.06.2024

ЯК СТАТИ ДОНОРОМ ?!

14 червня відзначається Всесвітній день донора крові. Донором може бути будь-який  дієздатний  громадянин  України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених МОЗ  України.  Взяття крові та (або) її компонентів у донора дозволяється  лише за умови, що здоров’ю донора  не буде заподіяно шкоди.

09:36 14.06.2024

ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД СЕЗОННОЇ АЛЕРГІЇ?

Чудова пора року весна - найнебезпечніший сезон для алергіків. Причина: підвищена реакція організму на пилок рослин, від якого сховатися практично неможливо. Для такої категорії   пробудження природи завжди пов’язане із сезонними захворюваннями, такими  як  алергічний риніт або поліноз. Їх також називають – сінна лихоманка, весняний катар, пилкова астма, сезонний риніт. Хворобливі реакції супроводжуються кон’юктивітом (свербіж, почервоніння очей, сльозотеча, але без гнійних виділень), атопічним дерматитом, сезонною бронхіальною астмою, чханням, закладеністю носа, притупленням нюху, задухою, сухим кашлем, набряком. У дітей при таких cтанах спостерігається шум та біль у вухах.

14:40 21.05.2024

ПІДТОПЛЕННЯ: ПРАВИЛА ХАРЧОВОЇ БЕЗПЕКИ

У зв’язку з сезонним підняттям води в річках є ризик  ускладнення санітарно-епідемічної ситуації у районах, які розташовані в безпосередній близькості біля водних артерій.

14:43 08.05.2024

ЩО СЛІД ЗНАТИ ПРО ІМУНІЗАЦІЮ?

Щойно фінішував  Всесвітній тиждень імунізації. З цього приводу хочемо нагадати вам про календар щеплень — графік, згідно з яким дітей та дорослих вакцинують від небезпечних інфекцій. Він є у кожної країни.

11:22 02.05.2024