БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

Судова практика у справах щодо перетину кордону в період воєнного стану

Постанова Верховного Суду від 09 березня 2023 року у справі № 600/2520/22-а: Військовий квиток з відміткою про зняття з обліку засвідчує лише питання щодо військового обліку особи та не є документом, що дозволяє позивачеві перетинати державний кордон під час дії воєнного стану.

16:44 23.06.2023

Психологічне насильство

Якщо близька людина постійно на вас кричить, ображає, погрожує, знецінює ваші почуття чи тотально контролює — ймовірно, ви стикнулися з психологічним насильством.

16:33 23.06.2023

Діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Уповноважений провадить свою діяльність за такими напрямами: особисті права та свободи (право на життя, право на свободу та особисту недоторканність, свобода пересування, право на повагу до гідності, право на вільний розвиток своєї особистості, недоторканність житла, таємниця комунікації, право на недоторканність особистого життя, право на недоторканність сімейного життя, право на свободу світогляду і віросповідання, свободу думки та слова); громадянські та політичні права (право на інформацію, право на свободу об’єднання, право на участь в управлінні державними справами, праводоступу до державної служби, право обирати, право бути обраним, право на мирні зібрання, право на звернення громадян, право на допомогу, права меншин та осіб, які до них належать, право мовного самовизначення, право власності); права військовослужбовців, поліцейських, пенсіонерів з-поміж осіб, звільнених із військової служби, ветеранів і членів їхніх сімей; право людини не бути підданою катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує її гідність, поводженню чи покаранню ; права дитини; права цивільних осіб, які постраждали внаслідок війни Російської Федерації проти України економічні, соціальні та культурні права (право власності на результати своєї інтелектуальної, творчої діяльності, право на підприємницьку діяльність, право на страйк, право на відпочинок, право на соціальний захист, право на житло, право на достатній життєвий рівень, право на охорону здоров’я, право на безпечне для життя і здоров’я довкілля, право на вільний доступ до інформації про стан довкілля, право на освіту, право на творчість, право на результати своєї інтелектуальної, творчої діяльності, право на компенсацію збитків, завданих державою, право знати свої права та обов’язки). Коли варто звертатися до Уповноваженого?

10:39 31.05.2023