У Житомирі запрацював «Барнахус» – центр соціально-психологічної підтримки дітей.
У Житомирі запрацював «Барнахус» – центр соціально-психологічної підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства. Це шостий регіон в Україні, де відкрито такий центр. «Барнахус» вважається однією з найбільш ефективних моделей захисту дитини від насильства та подолання наслідків насильства.
Тут створюється дружнє до дитини середовище, у якому завдяки співпраці різних інституцій – правоохоронних органів, правозахисників, кримінального судочинства, служб захисту дітей, медичних працівників і працівників сфери захисту психічного здоров’я – постраждалим дітям забезпечуються ефективний захист та правосуддя, а також мінімізуються наслідки травматизації дитини.
«Усі діти є субʼєктами права на безоплатну вторинну правову допомогу. Якщо дитина постраждала, батьки або інші її законні представники можуть звернутися по правову допомогу до системи безоплатної правової допомоги. Центр призначить захисника – адвоката, який може подавати клопотання, звертатися до органів поліції, прокуратури, зокрема щодо можливості опитування дитини саме у відділенні «Барнахус». «Барнахус» – це одночасно і приміщення, і методологія, яка передбачає співпрацю всіх стейкхолдерів, які залучені до розслідування кримінальних правопорушень стосовно дітей», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.
Детальніше — у статті на сайті: bit.ly/3BZZcUr
Проєкт «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» імплементується "Право на здоров'я" (HealthRight International) в Україні за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН в Україні UNICEF Ukraine та у співпраці з МКР.
За інформацією Координаційного центру з надання правової допомоги.
Оксана Сергієнко - фахівчиня Коростенського МЦ з надання БВПД