«Довідник безбар’єрності» – проект з відкритим кодом, доступний для використання та цитування, який також можна доповнювати. Над ним працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти. Посібник доступний за посиланням https://bf.in.ua.
Безбар’єрність — один із ключових пріоритетів Житомирської громади. Щоб зробити місто комфортнішим для всіх, створено онлайн-мапу безбар’єрності. Вона допомагає легко знаходити доступні об’єкти, такі як: заклади освіти, охорони здоров’я, соціальні служби, аптеки, житлові будинки, парки та публічні простори.
14 квітня відбулася онлайн-нарада щодо підсумків виконання плану заходів на 2023–2024 роки, до якої долучилися заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський та керівники профільних структурних підрозділів обласної військової адміністрації.
27 березня відбулося засідання Ради безбар’єрності під головуванням Віцепремʼєр-міністра з відновлення — Міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби та Першої леді України Олени Зеленської. Участь у заході взяли представники міністерств, Офісу Президента України, місцевих громад, посольств, міжнародних партнерів і громадських організацій. Від Житомирської обласної військової адміністрації до обговорення долучилися начальник ОВА Віталій Бунечко, його заступник Віктор Градівський та представники профільних структурних підрозділів.
У місті Коростень відбувся розширений гендерний аудит доступності, організований Представницею Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській обласній військовій адміністрації Нелею Ковалюк. До аудиту долучилися представники громадської організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я», а також фахівці структурних підрозділів Житомирської ОВА.
Ветерани та особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати 1500 грн у межах програми «Ветеранський спорт» та використати ці кошти для занять у басейнах. У Житомирській області до переліку закладів, де діє ця програма, увійшли три басейни:
Спілкування з людиною, яка має видимі травми обличчя, вимагає уважності до власних емоцій, щоб не образити співрозмовника ні словами, ні мімікою, ні поглядом.
Проєкт Міністерства внутрішніх справ України «Автошколи для осіб з інвалідністю» реалізується в рамках ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів»
Зазвичай співрозмовник сам ініціює відповідний жест, тож таке вітання є цілком природним і прийнятним. Але у протилежному випадку краще запитати дозволу: «Чи зручно вам потиснути руку?». Саме так, бо протез слід сприймати як звичайну частину тіла.
Що ви зазвичай помічаєте першим, коли бачите незнайомця? Його посмішку, одяг, очі, крісло колісне чи протез? Але як навчитися бачити людину, а не одну із сотень її ознак? Як навчити цього дітей?