Держпродспоживслужба інформує

Попереду Великодні свята та поминальні дні – про що варто пам’ятати, щоб не отримати харчове отруєння!

Наближається пора Великодніх свят та поминальних днів. У період свят, зазвичай, люди готують та споживають багато різноманітних страв. Нерідко ці страви зберігаються протягом тривалого часу, буває і у неналежних умовах. Це підвищує ризик псування харчових продуктів і, як наслідок, можливості виникнення харчових отруєнь.

15:26 11.04.2023

ОБЕРЕЖНО: ПЕСТИЦИДИ!

Сьогодні вирощування сільсько-господарських культур майже ніколи не обходиться без застосування засобів захисту рослин (пестицидів). Пестициди – токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин хімічного чи біологічного походження, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів (внаслідок діяльності яких вражаються рослини, тварини, люди і завдається шкода матеріальним цінностям), а також гризунів, бур’янів, деревної, чагарникової рослинності, засмічуючих видів риб.

11:15 25.07.2022

Вода – як фактор ризику виникнення інфекційних хвороб. Основні заходи з профілактики захворювань.

Вода, поряд із своїм  величезним життєво необхідним для людини благом, за певних умов, особливо під час військового стану, досить часто може стати фактором ризику виникнення різноманітної патології, у т.ч. інфекційних захворювань. Тому, хочемо наголосити на ризики виникнення інфекційної патології після вживання води або використання її з іншою метою.

17:30 22.07.2022

Стихійна торгівля – небезпека для здоров'я населення!!!

Серед населення поширена думка, що «домашня продукція» – це «натуральна продукція». Вона корисна, смачна та за доступною ціною. Тому, здебільшого, віддаємо перевагу ринку, ніж крамниці. Але до ринків можемо так і не дійти. Купуємо  безпосередньо, «на шляху додому»,  в місцях стихійної торгівлі.

10:38 20.07.2022

ОБЕРЕЖНО ХОЛЕРА!!!

Під час воєнних дій через низку причин, як - від підвищення температури повітря, погіршення якості питної води, неналежне дотримання санітарних норм через окупацію територій можуть виникати спалахи або епідемії інфекційних хвороб, зокрема – холери.        Холера – це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води з бактерією Vibrio cholerae О1 або О139.

12:37 18.06.2022