Безбар’єрність

#безбар’єрність: Як правильно говорити з дитиною про інвалідність

Внаслідок війни зростає кількість травмованих та людей з інвалідністю.  Якщо вам необхідно поговорити з дитиною на цю тему, важливо передусім бути щирими, зважати на вік, стан та запит дитини, бути готовим до можливих запитань.

11:01 31.05.2023

#безбар’єрність: НАДС створило Методичні рекомендації з питань формування безбар’єрності на робочому місці в державних органах

Національне агенство України з питань державної служби розробило Методичні рекомендації з питань формування безбар’єрності на робочому місці в державних органах. Ознайомитися з рекомендаціями можна за посиланням.

10:07 17.05.2023

У Житомирі відбулася конференція «Безбарʼєрна Україна»

27 квітня у Житомирі відбулася конференція «Безбарʼєрна Україна». Такі заходи за ініціативи першої леді України Олени Зеленської проходять зараз по всій країні. Їх головна мета – привернути увагу громадських організацій, влади на місцях та загалом суспільства до необхідності розбудови безбар’єрного простору навколо нас.

12:55 01.05.2023

Безбарʼєрність є обовʼязковою для відбудови, – Олександр Кубраков

Віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков провів зустріч з Радником – уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною та мером Вільнюсу (2015-2023) Ремігіюсом Шимашюсом.

16:18 28.03.2023

#безбар’єрність: Як коректно називати людей з інвалідністю

Єдиним коректним терміном сьогодні є «людина (особа) з інвалідністю». Коли ми говоримо «інвалід», ми ніби навішуємо на людину тавро. Але інвалідність — це тільки одна з ознак людини, при цьому вона може бути чиєюсь дружиною, донькою, сином чи братом, з темним чи рудим волоссям, професіоналом у якійсь справі, спортсменом, з купою досягнень і т. ін. Тому коректно в такому випадку дотримуватися принципу «person first language», тобто пам’ятати, що на першому місці завжди людина, а вже потім її ознака, якщо це необхідно вказати.

11:18 13.03.2023