До 24 дітей в одному класі: навіщо це потрібно і що означає на практиці

З1 вересня 2024 року у перших класах має бути не більше ніж 24 учні. Це нова норма, спрямована на реалізацію реформи "Нова українська школа". Такі зміни допоможуть зменшити навантаження на вчителів, забезпечити індивідуальний підхід до кожного учня і відповідати їхнім особистим потребам у навчанні. Детальніше – в інфографіці. #зміниЄ

10:46 20.08.2024

МОН: Довідка про здобувача освіти вже доступна в ЄДЕБО

Заклади освіти вже можуть створювати довідки про здобувача освіти за даними ЄДЕБО за формою, визначеною додатком 9 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

16:46 04.06.2024

Європейський Союз та ЮНІСЕФ допомогли облаштувати дружнє до дітей укриття у дитячому садочку в Народичах

У закладі дошкільної освіти «Сонечко» смт. Народичі Житомирської області проведено капітальний ремонт і облаштування укриттів завдяки підтримці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Європейського Союзу та Міністерства освіти і науки України. Тепер 83 дитини зможуть продовжувати навчання у безпеці під час повітряних тривог.

15:48 29.05.2024

До уваги абітурієнтів: основні дати вступної кампанії 2024 року

Міністерство освіти і науки України оприлюднило Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році. Затверджений наказом від 06 березня 2024 року № 266 документ визначає основні принципи та процедури, якими керуватимуться заклади вищої освіти під час організації прийому вступників.

16:51 27.05.2024

Оновлені рекомендації МОН щодо 2024/2025 навчального року

Система освіти України продовжує функціонувати в умовах повномасштабної війни. росія й надалі завдає ударів по критичній інфраструктурі нашої країни, що призводить до обмежень у використанні енергоресурсів на всій території України. Це впливає на безпеку всіх учасників освітнього процесу і на заклади освіти.

17:26 21.05.2024

МІАСТЕНІЯ: 7 ТРИВОЖНИХ СИМПТОМІВ

В теперішній час, коли часто пацієнтів турбує загальна слабкість  - важливо вчасно диференціювати та діагностувати таке складне захворювання як міастенія. Це захворювання відоме також як помилковий або астенічний бульбарний параліч, а також хвороба Ерба-Гольдфлама.

10:21 28.12.2023

Українська освіта без бар’єрів — МОН працює над розробленням національної стратегії розвитку інклюзивного навчання

Освітнє середовище в Україні має стати інклюзивним, безбар’єрним та дружнім до учасників освітнього процесу. Для цього в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору Міністерство освіти і науки України реалізовує флагманський проєкт «Українська освіта без бар’єрів». Він покликаний створити належні умови для здобуття якісної освіти, соціалізації, підготовки до самостійного життя та професійної діяльності для кожного і кожної.

15:20 08.12.2023