Інформаційна кампанія з мінної безпеки «Помічай зміни»

Дата: 25.07.2024 19:49

Кампанію реалізує BBC Media Action за технічної підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Ініціатива є частиною Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні, що фінансується урядом Японії.

Україна є найбільш замінованою країною у світі внаслідок повномасштабного вторгнення росії. За оцінками ДСНС, 26% території країни — 156 000 кв. км — потенційно забруднені мінами та несуть ризики для життя та здоров’я громадян.

За даними секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності, від початку повномасштабної війни від вибухонебезпечних предметів постраждали 80 дітей, 15 з них загинули. Загалом від мін та інших вибухових предметів постраждали 673 українці, 297 — загинули.

Кампанія має на меті сприяти зменшенню кількості нещасних випадків в Україні, пов'язаних із вибуховими предметами та поширенню серед населення інформації щодо правил безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів.

ДСНС нагадує про основні правила, які необхідно дотримуватися у разі виявлення вибухонебезпечних предметів:

1. Не наближайтеся до підозрілого предмета. Завжди тримайте безпечну відстань.
  2. Не чіпайте і не намагайтеся знешкодити предмет самостійно.
  3. Повідомте про знахідку відповідні служби, зателефонувавши за номером 101 або 102.
  4. Попередьте інших людей про небезпеку та відведіть їх якомога далі від небезпечного місця.
  5. Запам’ятайте місце розташування підозрілого предмета та чекайте на прибуття фахівців.