Ігроманія – міф чи реальність?

Дата: 14.06.2024 11:00

Сьогодні поговоримо про  ігроманію, яка є нагальною соціальною проблемою,  призводить не лише до соціальної дезадаптації, а і до формування психічних розладів.

Що таке ігрова залежність та як вона виникає

Азартні ігри — це коли людина ризикує чимось цінним в надії отримати щось ще більш цінне. Залежність від азартних ігор (лудоманія) — це неконтрольоване бажання продовжувати грати в азартні ігри, незважаючи на те, що це завдає шкоди  життю. Азартні ігри викликають звикання, оскільки стимулюють систему винагороди мозку так само, як наркотики чи алкоголь.

Одна з головних проблем лудоманії полягає у тому, що залежні здебільшого не визнають її серйозності і не особливо намагаються щось змінювати. А між іншим процес виникнення лудоманії подібний до алкогольної чи наркотичної залежності.

1. Людина починає грати в азартні ігри, щоб спробувати щось нове чи розважитися.
  2. Гравець отримує перші виграші, які провокують виділення дофаміну – гормону щастя.
  3. Бажаючи ще раз відчути ейфорію від виграшу, гравець знову повертається до азартних ігор. І так по колу.

Фото без опису

Якщо ви рідко граєте в азартні ігри і у вас в певний момент не виникає спонтанного бажання повернутися до гри, відповідно, ви не маєте ігрової залежності. Про її появу та розвиток можуть говорити наступні симптоми:

• ви часто думаєте про азартні ігри, плануєте наступну гру, постійно обмірковуєте, як можна виграти більше;
  • ви поступово збільшуєте ставки й витрачаєте все більше грошей, щоб отримати гострі відчуття;
  • ваші спроби скоротити час гри та власні витрати чи відмовитися від ігор не дають результату;
  • ви стаєте неспокійними та дратівливими коли тривалий час не граєте;
  • ви граєте в азартні ігри, щоб «заглушити» почуття тривоги чи депресію;
  • ви щоразу намагаєтесь відігратися після чергового програшу;
  • ви приховуєте захоплення азартними іграми від близьких та друзів;
  • ви витрачаєте на азартні ігри більше, ніж можете собі дозволити.

Ігрова залежність може стати причиною серйозних негараздів в особистому житті та кар’єрі. А в деяких випадках призводить навіть до проблем з законом.

Як боротися з ігровою залежністю ви можете ознайомитися тут або за посиланням: