8 травня - День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Дата: 08.05.2024 08:30

Сьогодні відзначається День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Друга світова війна 1939–1945 років стала найбільшою трагедією загальносвітового масштабу у ХХ ст. Забравши десятки мільйонів життів, зламавши долі сотням мільйонів людей, зруйнувавши вщент цілі міста й навіть країни, вона проклала свій кривавий шлях також і Україною.

Фронт двічі прокотився землями України — спочатку із заходу на схід, потім зі сходу на захід. Мільйони українців поклали життя заради перемоги над нацизмом і відновлення миру. Мільйони зазнали поневірянь під час і після завершення війни, яка давалася взнаки впродовж наступних десятиліть і є відчутною до сьогодні. Друга світова війна стала найбільшою трагедією людства у ХХ ст. Про неї слід пам’ятати, бо війна не повинна повторюватися.

Але хтось має коротку пам’ять… Сьогодні, коли росія без оголошення війни напала на Україну і здійснює огидну, безчесну, засуджену міжнародною спільнотою незаконну агресію, ми маємо не просто право на загальнонаціональний збройний спротив, але і на підтримку всього світу. Українці зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на створення нової, більш справедливої, світової системи безпеки, на побудову більш тривкого миру.

Шануємо тих, хто відстоював та відстоює нашу незалежність сьогодні, мужність і патріотизм, подвиг кожного, проявлені в боротьбі за мир в Україні.

Схиляємося перед загиблими Героями! Пам’ятаємо тих, хто боровся за Україну під час Другої світової війни!

З повагою Олег ЯРМОЛЮК,

начальник Народицької селищної військової адміністрації