Вшанували пам’ять воїнів, які загинули у бою під селом Базар

Дата: 21.11.2023 19:16

Сьогодні, 21 листопада, начальник Коростенської РВА Олег Рябой спільно з головою Народицької територіальної громади Олегом Ярмолюком вшановували пам’ять воїнів армії УНР, які загинули у бою під селом Базар Народицької територіальної громади. У пам’ять про загиблих воїнів присутні поклали квіти до меморіалу.

У листопаді 1921 року Волинська група другого зимового походу армії УНР під селами Малі Міньки та Звіздаль Житомирської області зійшлась у нерівному бою з більшовицькими військами. Півтисячі українців загинуло, ще понад 500 були захоплені в полон. На пропозицію служити радянській владі не погодився жоден з вояків. 359 з них було привселюдно страчено неподалік у Базарі. Під час розстрілу вони співали «Ще не вмерла Україна…».

Нагадаємо, що напередодні 19 листопада у Народицькій громаді біля меморіалу Героїв Базару відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті трагічних подій у селі Базар.

У заході взяли участь керівництво Коростенської РВА, представники місцевої влади та Спілка офіцерів України.

Під час мітингу-реквієм відбулася панахида та покладання квітів біля меморіалу Героїв Базару. Ця подія стала моментом вшанування пам’яті загиблих героїв й відображенням загальнонаціональної поваги до історичного минулого.