102-річчя пам’яті Героїв Базару. Вшанування полеглих, але незламних Героїв Базару.

Дата: 19.11.2023 19:00

19 листопада в селі Базар Народицької громади до 102 річниці Другого Зимового походу вшановували полеглих, але незламних Героїв Базару.

Саме в ці дні, у листопаді 1921-го, у містечку Базар(до 1923 року) Житомирської області кінна дивізія Котовського розстріляла полонених воїнів армії УНР, учасників Другого зимового походу. Серед них були представники фактично всіх нинішніх областей України — від Львівщини до Донеччини.

Другий Зимовий похід став героїчною сторінкою історії українського державотворення. Він не приніс очікуваних результатів – підняти загальноукраїнське збройне повстання не вдалося. Але відвага і самопожертва учасників рейду є взірцем виконання обов’язку перед народом і державою.

Саме після злочинного розстрілу Героїв Базару Українська Народна Республіка остаточно була окупована більшовицькою Московією у вигляді маріонеткової УРСР аж до 24 серпня 1991 року.