Рекомендації щодо дій населення в разі виникнення надзвичайної ситуації

Дата: 23.10.2023 17:22

Статистика стверджує, що кожна друга пожежа виникає через людський фактор. Недотримання елементарних вимог пожежної безпеки може коштувати втрати майна, чи, що найстрашніше, спричинити загибель людини.

Правила пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення |  Першотравневська сільська територіальна громада

З початком опалювального сезону частішають пожежі через порушення правил експлуатації печей. Особливого занепокоєння при використанні пічного опалення викликають люди похилого віку, самотні пенсіонери та інваліди.

Саме у помешканнях таких жителів вони стаються найчастіше, адже утримання такого виду опалення в належному стані дуже клопітка та тяжка праця, що вимагає багато пильності та уваги.

Попередження пожеж від пічного опалення залишається важливою задачею забезпечення пожежної безпеки в житловому секторі. У квартирах і житлових будинках, що мають пічне опалення, необхідно звернути особливу увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час влаштування печей і їхньої експлуатації. У цих будинках загорання найчастіше відбуваються через перегрівання, появи в кам'яній кладці тріщин, а також у результаті застосування для розтоплювання горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки жарин.

Тому, у разі користування пічним опаленням:

• перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі;
  • біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
  • золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Дотримання цих простих, але вкрай необхідних, заходів допоможе зберегти ваші житло та, найголовніше,    ж и т т я !

За  допомогою  негайно  телефонуйте  на  номери  телефонів:

• Державна служба України з надзвичайних ситуацій  – 101
  • Швидка медична допомога - 103

Інформаційний  матеріал  підготовлений  працівниками

Коростенських  територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності;

відділом з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами районної військової адміністрації.