Вимоги щодо одержання посвідчення на право роботи з пестицидами!

Дата: 10.07.2023 09:56

Фото без описуКоростенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області повідомляє, що з 28 червня 2023 року набрала чинності постанова КМУ від 9 травня 2023р. №458 «Про затвердження Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами».

Відповідно до Порядку працівники підприємств, організацій, установ, фізичні особи-підприємці, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами, повинні пройти спеціальну підготовку з питань безпечного проведення робіт з пестицидами та отримати Свідоцтво про проходження навчання та за результатами складання тестів (екзамену) отримати Посвідчення про право роботи з пестицидами.

Постановою передбачено осучаснення процедури одержання посвідчення на право роботи з пестицидами, яка включатиме такі елементи:

• організацію та проведення навчання;
  • тестування та видачу посвідчення;
  • збільшено термін дії посвідчення з року до двох років;
  • запровадження можливості проведення навчання у дистанцій формі.

Посвідчення видається територіальними органами Держпродспоживслужби на безоплатній основі особам за умови досягнення ними 18 років та наявності чинного свідоцтва про проходження навчання.

Навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та тестування за його результатами проводиться в очній або дистанційній формі  територіальними органами Держпродспоживслужби  на платній основі. Розмір плати за проведення такого навчання встановлюється згідно із законодавством.

Також особи, діяльність яких пов’язана з проведенням робіт із транспортування, зберігання, застосування пестицидів, а також з торгівлею пестицидами, проходять медичний огляд у порядку, встановленому МОЗ.