Безпеки ООН 1325 “Жінки. Мир. Безпека” в умовах війни

Дата: 05.07.2023 09:19

В місті Києві Директорка департаменту соціального захисту Житомирської ОВА  Олена Грищук взяла участь у дводенному Національному форумі “Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325: реалізація на національному та місцевому рівнях в умовах війни”.

Форуму був організований за ініціативи Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства соціальної політики, МБФ “Український жіночий фонд”, ООН Жінки в Україні (за фінансової підтримки урядів Норвегії, Швеції, Нідерландів, Канади та Великої Британії).

Метою форуму було визначення Національного плану дій 1325 на період до 2025 року на національному та місцевому рівнях, а також надання ключовим національним і міжнародним зацікавленим сторонам огляд існуючих викликів виконання НПД 1325 на всіх рівнях та шляхів їх ефективного вирішення в умовах війни.

Дводенний форум проходив у форматі модерованих дискусій за напрямками:

– забезпечення рівноправної участі жінок і чоловіків у процесі прийняття рішень щодо запобігання конфліктам, розв’язання конфліктів, постконфліктного відновлення на всіх рівнях та в усіх сферах, зокрема в секторі безпеки та оборони;

– створення ґендерно чутливої системи ідентифікації безпекових викликів, запобігання таким викликам, реагування на них;

– забезпечення процесу постконфліктного відновлення, розбудови та впровадження системи перехідного правосуддя за принципами забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

– формування системи міжвідомчого виявлення та реагування для отримання комплексного, своєчасного захисту та доступу до правосуддя осіб, які постраждали від насильства за ознакою статі та сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом в умовах збройного конфлікту;

– надання комплексної допомоги особам, які постраждали від насильства за ознакою статі та сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, з урахуванням особливих потреб постраждалих в умовах збройного конфлікту;

– забезпечення розвиненої інституційної спроможності виконавців НПД 1325 відповідно до міжнародних стандартів та кращих місцевих практик;

– моніторинг виконання НПД 1325 у 2022 році.

За сприяння ООН в Україні, зокрема, будуть відкриті центри допомоги тим, хто пережив воєнний терор, сказав він.

Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року було ухвалено Кабінетом Міністрів України в жовтні 2020 року.

Він містить заходи, передбачені резолюціє ООН, із забезпечення рівноправної участі жінок і чоловіків в ухваленні рішень на всіх рівнях, запобігання насильству за ознакою статі, захист прав в умовах конфліктів, зокрема від різних форм насильства та переслідування, тощо.

FacebookTwitterРесурс