Одним із найважливіших для хліборобів та рятувальників питання захисту врожаю від вогню.

Дата: 22.06.2023 15:48

Одним із найважливіших для хліборобів та рятувальників питанням залишається захист врожаю від вогню. За умов сухої та спекотної погоди, що наразі встановилася та утримується на території всієї області, ризик виникнення пожеж значно зростає. Це вимагає від кожного працівника сільгосппідприємств неухильного виконання правил пожежної безпеки під час збору врожаю.

З метою запобігання виникнення загорянь та, як наслідок, - втрати врожаю, перевірки готовності сільгосппідприємств до збирання врожаю, - 21 червня працівниками Коростенського районного управління головного управління ДСНС України у Житомирській області провели відповідний профілактичний рейд.

Під час зазначеної роботи проводилися бесіди та протипожежні інструктажі із працівниками сільгосппідприємств, були вручені попереджувальні листівки про заборону спалювання стерні і післяжнивних залишків та дотримання безпеки під час збирання врожаю.

З метою недопущення пожеж пропонуємо нашим сільгосппідприємствам наступне:

• керівникам привести в належний протипожежний стан об’єкти зберігання сільськогосподарської продукції;
  • здійснити заходи щодо організації цілодобового чергування членів місцевої та відомчої пожежної охорони на пожежних автомобілях та пристосованій для цілей пожежогасіння техніці, забезпечення її пальномастильними матеріалами;
  • на період збиральної кампанії в кожному господарстві для цілей пожежогасіння пристосувати сільськогосподарську техніку;
  • забезпечити обкошування та оборювання зернових полів від доріг і лісових насаджень з метою попередження поширення вогню;
  • забезпечити іскрогасниками, вогнегасниками, іншими первинними засобами пожежогасіння автотракторну техніку, задіяну на збиранні врожаю. Організувати проведення технічного обслуговування вогнегасників;
  • не допускати спалювання на полях пожнивних рештків та сухої трави на земельних ділянках;
  • Вжити заходів щодо обмеження доступу населення і транспортних засобів на сільгоспугіддя за винятком спеціальних транспортних засобів сільгосппідприємств. Закрити непланові дороги, що проходять через ці угіддя;
  • Створити фінансові та матеріальнотехнічні резерви для гасіння пожеж на сільгоспугіддях і ліквідації їх наслідків.

Також просимо вас звернути увагу на можливість виявлення вибухонебезпечних предметів та залишків снарядів під час обробки сільськогосподарських угідь та збирання урожаю та дотримуватись відповідних заходів безпеки.