4 червня – День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Дата: 04.06.2023 08:30

Фото без описуЗ 2021 року рішенням Верховної Ради України 4 червня запроваджено державний пам’ятний день – День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Дата дня вшанування була вибрана не випадково, адже щорічно саме 4 червня відзначається Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії, заснований Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй, щоб порушити тему дітей і їх майбутнього, згадати про те, що є діти, у яких немає сьогодення – це діти, що перебувають у зоні воєнних конфліктів.

За даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні з початку бойових дій, 14 квітня 2014 року, до кінця 2021 року загинуло 152 дитини і 146 дітей дістали поранення.

З початку масштабної агресії рф загинуло 484 дитини, поранено майже тисячу. Цей день десятки тисяч викрадених росією дітей зустрічають на чужині: беззахисні, розділені з рідними, самотні. З них понад 4 500  сироти.

Цей день є особливо важким і важливим для кожного громадянина України. Немає слів, щоб висловити всю тугу та скорботу, щоб передати крик душі від страхіть, які довелося пережити та й досі переживати безневинним дітям…

Ваш вічний сон – наш вічний сум.