18 травня - День вишиванки.

Дата: 18.05.2023 08:50

Це свято щорічно відзначають у третій четвер травня в Україні. У 2023 році День вишиванки - 18 травня.

Цей день об’єднує навколо себе всіх українців та покликане зберегти наші традиції, які ми передаємо з покоління в покоління.

Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця. Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

24 лютого в Україні розпочалася повномасштабна війна, яку розв’язала російська армія. Збройні Сили України активно ліквідовують російських окупантів, втім, на жаль, тепер не всі українці зможуть зібратися у своїх містах та продемонструвати вишиванку під мирним небом.

У День вишиванки хочемо побажати миру і злагоди в ваших будинках і серцях. Нехай ваш патріотизм допомагає захищати Україну та робити її цілісної, успішною.

Пам’ятайте, що ми – Українці й зможемо все!

Слава Україні!

#УВИШИВАНКАХ