На Житомирщині рецептурні ліки можна придбати за електронним рецептом. Що потрібно знати про е-рецепт? ІНФОГРАФІКА

Дата: 03.04.2023 12:35

Всі вже звикли до «Дії» і того, що паспорт і водійське посвідчення більше не потрібно возити з собою — тепер документи завжди поруч за декілька кліків у телефоні.

Медицина теж не стоїть осторонь — цифрові інструменти, що впроваджуються, зроблять наше життя ще більш комфортним та безпечним.

Один з таких інструментів — е-рецепт, який дозволяє лікарю прозоро та зручно сформувати призначення на ліки, а фармацевту – швидко відпустити їх у ті самі «два кліки».

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

До того ж норма відпуску ліків не є новою, а перелік рецептурних ліків не змінюється. Тобто всі ліки, які раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, з початку квітня можна отримати, зокрема, і з використанням нового цифрового інструмента — електронного рецепта.

При цьому на час воєнного стану е-рецепт буде впроваджуватися поступово: для своєї зручності ви зможете самостійно обрати, за яким рецептом ви бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим. А за відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі лікар також випише вам рецепт на спеціальному паперовому бланку.

Декілька інших фактів про електронний рецепт — читайте у інфографіці.

Серія публікацій реалізується за підтримки Проєкту USAID #SAFEMed в Україні.