Триває формування нових бригад Національної гвардії, поліції, прикордонників – Гвардії наступу

Дата: 07.02.2023 12:55

Про це у своєму вечірньому зверненні сказав Президент України Володимир Зеленський.

Зокрема він відзначив:

Початок сильний. Продовження буде. Я дякую всім, хто проявив інтерес до формування бригад. Дякую всім, хто подає заявки!

Хороша мотивація плюс хороша підготовка дорівнює можливості наших сил оборони й безпеки повернути Україні своє.

Слава всім, хто воює за Україну! Слава кожному й кожній, хто працює заради нашої держави! Слава всім, хто допомагає!

Нагадаємо, що кістяк нових бригад складається із офіцерів та солдат, які мають величезний бойовий досвід, та проявили себе найкращим чином на різних ділянках фронту. Доукомплектація нових бригад відбуватиметься винятково з добровольців, високомотивованих патріотів України.

Нині є можливість долучитися до однієї з 8 бригад на вибір відповідно до власної мотивації та поглядів. Якщо ви хочете битися серед поліцейських – вам в «Лють». Якщо вам болить за Крим і ви хочете взяти участь у звільненні півострову – тоді долучайтеся до «Кара-Дагу». Хочете укріпити кордон або воювати в лавах прикордонників – обирайте «Сталевий Кордон».

Комплектування цих бригад ґрунтується саме на наборі високомотивованих кадрів. Головний фокус – на особистостях. На людях, які здатні самостійно ухвалювати рішення, мотивованих звільняти українську землю та наших людей.

Для новобранців запланована кількамісячна інтенсивна підготовка із наступним  бойовим злагодженням нових підрозділів, і лише після цього вони братимуть участь у наступальних операціях задля посилення основних сил нашої країни.

Усі, хто вступає на службу у ці новостворені бригади, матимуть такі самі пільги і гарантії, як і у ЗСУ.

Крім того, захисники отримають низку пільг, зокрема:

• можливість отримати вищу освіту у військових вишах під час служби – безкоштовно або пільгово;
  • щорічна відпустка, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років;
  • окрім загального страхового стажу, служба зараховується до стажу державної служби;
  • право на пенсію після 25 років календарної служби, зокрема й за змішаним з цивільним стажем.

Нині набір триває до таких бригад:

Перші на кордоні, перші в наступі. «Сталевий кордон» — бригада Державної прикордонної служби України, у лавах якої вже є герої, які захищали кордон з агресором, боронили Азовсталь та воювали на Бахмутському напрямку.

Червоне полум’я наступу. Бригада «Червона калина» — до лав бригади також увійшли герої, які брали участь у боях на Донеччині й Луганщині та обороняли Київ.

Перетвори свою лють на зброю. «Лють» — бригада Національної поліції України.

Повернемо законні рубежі країни. Рубаємо ворога на шматки. «Рубіж» — до лав бригади також увійшли герої, які відстоювали Гостомельський аеропорт, Рубіжне на Луганщині.

Ми є штурм. Об нас ламається ворог. «Спартан» — потужна штурмова бригада, яка обороняла Харків.

Піднімемо прапор над Кримом. «Кара-Даг» — кара за анексований Крим настане. Ця бригада братиме участь у звільненні АРК.

Окупанте, буря насувається. «Буревій» — бригада утилізації російських військових.

Незламні, нескорені, неспинні. «Азов» — легендарний підрозділ, один із основних осередків оборони Маріуполя.

Людина, яка хоче приєднатися до Гвардії наступу, може подати анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, в якій розповідають про всі бригади, які комплектуються.

Також можна подати анкету через Центри надання адміністративних послуг – перелік ЦНАПів є на сайті. Кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тест, потім його зараховують у вибрану ним бригаду.