A A A K K K
для людей із порушенням зору
Народицька селищна територіальна громада
Народицька селищна військова адміністрація
Коростенський район, Житомирська область

Державна гендерна політика та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства

Дата: 04.10.2022 10:50
Кількість переглядів: 230

20.09.2022 року  минуло 3 місяці з дня прийняття Закону України  “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами”. 

«Ґендерна політика – це політика забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у суспільстві. Відповідно, якщо ми говоримо про державну ґендерну стратегію, то йдеться про державну політику забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Система безоплатної правової допомоги в Україні застосовує комплексний підхід до наскрізної інтеграції питань ґендерної рівності у своїй роботі. Це зафіксовано у Ґендерній стратегії системи надання правової допомоги»

Система надання безоплатної правової допомоги має великий досвід захисту прав постраждалих від домашнього насильства.  Проблема насильства в сім’ї, на жаль, була і залишається в Україні актуальною. У державі кожна п’ята жінка стикалася з домашнім насильством. Після початку повномасштабної війни проблема насильства над жінками стала, на жаль, ще більш прихованою.

Особлива  увага приділена ратифікації 20 червня 2022 року Верховною Радою України «Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» – так званої «Стамбульської конвенції». Завдяки ратифікації Стамбульської конвенції ми наблизили власне законодавство до європейських цінностей. Досі домашнє насильство підпадає під два законодавства — адміністративне і кримінальне, а Стамбульська конвенція передбачає лише кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Її цілі — зробити так, щоб жінки були захищені від усіх форм насильства та дискримінації, боротися за рівність між жінками й чоловіками, розробляти політику та заходи для захисту всіх жертв насильства й надання їм допомоги.

Завдяки ратифікації конвенції держава має створити мережу установ, щоб жертва насильства могла отримати комплексну підтримку в одному місці. Постраждалим держава має забезпечити цілодобовий доступ до притулку в найближчому місті, де можна залишатися з дітьми. Після ратифікації мають розслідувати всі випадки насильства, незалежно від того, хто про них заявив, — постраждалий, чи, наприклад, сусіди. Усі звернення поліція повинна перевірити і відреагувати.

«Для нас важливо, аби кожен, хто звернувся за правовою допомогою, отримав її вчасно, у повному обсязі та якісно. У практиці юристів та адвокатів системи правової допомоги є справи щодо домашнього насильства, тому ця тема є актуальною для юридичної спільноти. Держава є основним суб’єктом протидії насильству, тому органи державної влади повинні прикладати максимум зусиль для формування у суспільстві неприйняття насильства, вжиття необхідних заходів для його запобігання та створення  системи захисту жертв і подолання наслідків насильства».

За інформацією Координаційного центру з надання правової допомоги.

?Ірина Ходаківська -  фахівець сектору «Народицьке бюро правової допомоги»  Коростенського МЦ з надання БВПД

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь