Пожежа в житловому будинку. Бережіть себе та своїх близьких!

Дата: 08.09.2022 16:43

07.09.2022 р. о 17 год 20 хв. на пункт зв’язку 14 ДПРЧ 3 ДПРЗ надійшло повідомлення  про пожежу в житловому будинку смт Народичі.  По прибутті до місця виклику було встановлено, що  вогнем охоплено веранду будинку, вогонь також поширився  на покрівлю та всередину приміщень.  На гасіння пожежі було залучено 2 відділення 14 ДПРЧ 3 ДПРЗ на двох автоцистернах. Також на допомогу в ліквідації пожежі надавали працівники лісової пожежної станції ДП «Народицький спецлісгосп».

В результаті пожежі  вогнем було знищено веранду, покрівлю та частину перекриття будинку, майно. Власнику завдано значних матеріальних збитків.

Проведеною перевіркою за фактом пожежі було встановлено, що ймовірною причиною виникнення пожежі стало коротке замикання електричної мережі в приміщенні веранди.

З метою недопущення пожеж  дотримуйтесь основних правил  електробезпеки у осінньо-зимовий період:

• Слідкуйте   за станом ізоляції електропроводів електроприладів,  забезпечуючи їхній своєчасний ремонт.
  • Не залишайте ввімкнені електричні прилади без нагляду – це одна з найпоширеніших причин виникнення пожеж;
  • Не використовуйте для обігріву житла несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
  • Перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтеся, що він не має механічних ушкоджень. Так само не користуйтеся пошкодженими розетками, кабелями чи проводами.
  • Не ставте електрообігрівач біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м. Так само небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів;
  • Не допускайте перекидання цих приладів;
  • Не вмикайте у подовжувач одночасно велику кількість приладів. Через це може статися перевантаження електромережі;
  • Не використовуйте обігрівачі для сушіння одягу;
  • Не пропускайте провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки;
  • Не використовуйте відкритий вогонь, особливо – для відігрівання водогінних та опалювальних систем.

До уваги батьків! Подбайте про обмеження доступу дітей до нагрівальних приладів, поясніть їм основні правила електробезпеки та як діяти у випадку пожежі.

При виникненні пожежі негайно повідомте за телефоном "101" пожежно-рятувальний підрозділ. Знання та виконання найпростіших правил безпеки допоможе уникнути займання та зберегти життя! Бережіть себе та своїх близьких!

Коростенське районне управління

Головного управління  ДСНС України