Проєкт Держпраці "ВИХОДЬ НА СВІТЛО"

Дата: 16.07.2022 15:26

Проєкт Державної служби України з питань праці "Виходь на світло" спрямований подолати проблему недоброчесних трудових відносин між працедавцями і працівниками.

Через військові дії в Україні багато людей втратили роботу й намагаються якнайшвидше працевлаштуватися. Наразі до Держпраці надходять звернення громадян зі скаргами на дії недоброчесних роботодавців, які використовують працю незадекларованих працівників під приводом випробування, а потім не виплачують їм заробітну плату за цей час, або виплачують її в меншому розмірі, вираховуючи так звані «штрафи», не сплачують за найманих працівників ЄСВ та податки. Таким чином, працівники втрачають право на отримання страхових виплат (з тимчасової непрацездатності, на випадок безробіття тощо) та свій страховий стаж.

Чому незадекларована праця – це відсутність прав у взаєминах із роботодавцем, які наслідки вона має для держави, бізнесу та кожної окремої людини дивіться на буклетах роз'ясненнях проєкту "Виходь на світло".