Особливості подання е-заяв на отримання допомоги від міжнародних організацій

Дата: 25.04.2022 10:21

Фото без описуНабрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання подання заяви в електронній формі щодо отримання допомоги від міжнародних організацій» від 16 квітня 2022 р. № 455, якою:

1) затверджено Порядок подання заяви в електронній формі щодо отримання допомоги від міжнародних організацій, який визначає процедуру заповнення, формування та подання заяви (заявки, звернення) в електронній формі щодо отримання допомоги від міжнародних організацій засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);

2) доручено Міністерству цифрової трансформації забезпечити:

– технічну можливість формування та подання заяви щодо надання міжнародної допомоги засобами Єдиного державного веб- порталу електронних послуг, у тому числі з використанням мобільного додатка зазначеного Єдиного веб-порталу;

2) доручено Міністерству цифрової трансформації забезпечити:

– обробку персональних даних відповідно до законодавства про захист персональних даних.

3) внесено зміну до Порядку надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2021 р. № 1272

Затвердженим Порядком, зокрема встановлено, що подання заяви здійснюється з урахуванням умов надання такої допомоги, передбачених відповідною міжнародною організацією, та закріплених домовленостей стосовно її надання між центральним органом виконавчої влади, уповноваженим на формування та/або реалізацію державної політики у відповідній сфері, та відповідною міжнародною організацією.

Заявником відповідно до умов надання допомоги може бути повнолітня або неповнолітня віком від 14 років особа, що є громадянином України, якій присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків.

У разі наявності додаткових умов щодо заявника, що не можуть бути підтверджені відомостями, визначеними у цьому Порядку, така заява може бути подана до відповідної міжнародної організації в інший альтернативний спосіб, визначений нею або законодавством.

Відомості, що є необхідними для подання заяви, отримуються шляхом електронної інформаційної взаємодії з інформаційно-комунікаційними системами та публічними електронними реєстрами органів державної влади.

Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться в заяві, несе заявник.

Після формування заяви засобами Порталу Дія та накладення електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису заявника, заява блокується для редагування та передається до відповідної міжнародної організації згідно з договором про інформаційну взаємодію між Мінцифри, технічним адміністратором Порталу Дія та відповідною міжнародною організацією та/або відповідним уповноваженим нею суб’єктом, яким регулюються питання щодо механізму та каналів інформаційного обміну.

Подання заяви є лише підставою для надання міжнародної допомоги. Рішення щодо отримання міжнародної допомоги приймає відповідна міжнародна організація.

Про прийняте відповідною міжнародною організацією рішення про отримання або відмову в отриманні міжнародної допомоги заявнику повідомляється засобами Порталу Дія.

Відмова в отриманні допомоги не позбавляє можливості заявника подати заяву повторно.

Подання заяви засобами Порталу Дія не позбавляє заявника можливості подати заяву до відповідної міжнародної організації в інший альтернативний спосіб, визначений нею або законодавством.