Марина Лазебна взяла участь у заході щодо впровадження послуги раннього втручання

Дата: 08.02.2022 11:59

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна взяла участь у зустрічі, організованій за ініціативою Уповноважений Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук, з експертами пілотного проекту „Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя”, яка була присвячена пошуку оптимальних та ефективних механізмів фінансування надавачів послуги раннього втручання та навчання команд раннього втручання.

«На сьогодні динаміка процесів, які відбуваються в системі раннього втручання, наочно демонструє нагальну потребу в проведенні подібних заходів, адже саме тут ми можемо обговорити важливі питання, зокрема, механізмів фінансування надавачів послуги раннього втручання та навчання команд раннього втручання, бо навчання фахівців територіальних громад, задіяних у впровадженні послуги, сприятиме покращенню якості та доступності послуги раннього втручання для населення, а в результаті – покращенню якості життя в громаді. Перед нами стоять завдання щодо розроблення нормативно-правової бази, зокрема, вже готується для подання на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови „Про затвердження Типового положення про центр раннього втручання”, напрацьовуються положення Закону України „Про раннє втручання”, – зазначила Міністр.

Під час спілкування відбувся відкритий діалог представників Мінсоцполітики, МОН, експертного середовища, представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, батьків дітей з порушенням розвитку – очільників громадських організацій, якими проводилися просвітницькі кампанії та навчання фахівців раннього втручання в областях.

Учасники зустрічі висловили свої думки та погляди щодо можливих шляхів фінансування послуги раннього втручання в Україні, окреслили коло проблем, які мають місце в умовах сьогодення.

Міністр подякувала учасникам зустрічі за конструктивні думки та повідомила, що в найближчих планах Міністерства – проведення засідання Національної ради з питань раннього втручання, яка є площадкою для підготовки пропозицій щодо формування і реалізації державної політики та координації міждисциплінарних зусиль з питань запровадження та розвитку в Україні системи раннього втручання.