A A A K K K
для людей із порушенням зору
Народицька селищна територіальна громада
Народицька селищна військова адміністрація
Коростенський район, Житомирська область

Пам’ятайте про безпеку на Водохреще!

Дата: 18.01.2022 11:43
Кількість переглядів: 264

Фото без опису19 січня святкують одне із найбільших церковних свят – Хрещення Господнє або Богоявлення.

У зв'язку даною традицією святкування Водохреща Коростенське районне управління ГУ ДСНС України у Житомирській області звертається до жителів Народдичини з проханням дотримуватись усіх правил поведінки під час перебування на льоду водойм та під час купання (занурення).

В цей день за звичаєм люди освячують воду. Вважається, що освячена на Водохреще вода має цілющі властивості. Багато людей цього дня не лише набирають воду в пляшки, але йдуть на водойми, річки, щоб стати свідком освячення води у річці, скупатись в ополонці.

Нагадуємо про елементарні правила безпеки поблизу водних об’єктів. Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см (при цьому в розрахунок береться лише товщина нижнього, зеленуватого шару льоду).

Рухаючись по льоду, обходьте ділянки з кущами і травою, вмерзлими гілками дерев, очеретом тощо. У разі коливань температур крига втрачає свою міцність, тому масовий вихід людей на лід стає небезпечним.

Якщо у вас виникне бажання скупатися в ополонці, то купайтесь лише в спеціально призначених для цього місцях. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння, адже алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. Утримайтеся від купання, якщо у вас хворе серце

Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках – ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині вже необхідно надати допомогу. При легкому ступені переохолодженні постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи.

У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, укласти в ліжко. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

Пам’ятайте! Ваша безпека в ваших руках!

 

Коростенське РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь