Раннє втручання: малюк народився з порушеннями розвитку. Посібник порад батькам
Благодійний фонд «Інститут раннього втручання» за підтримки Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку (КfW) розробив посібник порад батькам, якщо їх малюк народився з порушеннями розвитку.
Коли в батьків народжується дитина з порушеннями розвитку чи інвалідністю, вони почуваються розгубленими й безпорадними. Такий стан називається «криза». В цій ситуації важливо, аби працівники пологового, сімейні лікарі, педіатри, фахівці центрів раннього втручання та близькі люди розуміли, що відчуває сім’я, знали, як реагувати на це, як можна підтримати батьків.
У посібнику можна дізнатися про стадії кризи та її етапи, а також поради для фахівців та близьких людей, які допоможуть батькам вийти з такого стану. Також у матеріалі визначається роль кожного з батьків, їх близьких та спеціалістів у вихованні такої дитини.
Детальніше з рекомендаціями можна ознайомитися нижче.
Нагадаємо, що Житомирська область серед пілотних областей із надання послуги раннього втручання.
Довідково. У 2020 році в пілотних областях послугу раннього втручання отримувало майже 2 тис. сімей із дітьми, а надавало – 43 заклади різного відомчого підпорядкування (Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України) та недержавні організації.