Дата: 26.11.2021 12:40

Суб’єкти  отримання  пільги (послуги)

Особи, яким надано статус:

учасника бойових дій - відповідно до пунктів                         19-21 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі - Закон);

особи з інвалідністю внаслідок війни - відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону;

учасника війни - відповідно до пункту 13 статті 9 Закону;

постраждалого учасника Революції Гідності - відповідно до статті 16-1 Закону;

особи, на яку поширюється чинність Закону, - відповідно до абзаців четвертого - восьмого та чотирнадцятого пункту 1 статті 10 Закону.

Умови отримання пільги (послуги)

Перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Перелік документів, необхідних для отримання пільги (послуги)

Заява,

медична довідка лікувальної установи за формою                 № 070/о,

копія відповідного посвідчення.

Для ветеранів війни -  копія військового квитка
(за наявності) та копія документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус).

Спосіб надання пільги (послуги) Забезпечення путівками здійснюється згідно з договорами, укладеними між органом соціального захисту населення, учасником АТО/ООС або постраждалим учасником Революції Гідності (або законним представником) або членом сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни та санаторно-курортним закладом відповідного профілю лікування в обраному ветераном війни.
Строк надання пільги (послуги)

Учасникам бойових дій - не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;

особам з інвалідністю внаслідок війни - позачергово щороку строком на 21 день;

особам з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:

I та II груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 21 день;

постраждалих учасників Революції Гідності - не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;

учасникам війни - не частіше ніж один раз на два роки строком на 21 день;

особам, яким встановлено статус відповідно до абзаців четвертого - восьмого та чотирнадцятого пункту 1 статті 10 Закону, - не частіше ніж один раз на два роки строком на 21 день.
Підстава для відмови  у наданні послуги Звернення осіб, визначених у порядках, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187, та від 27.04.2011 № 446, зокрема ветерани війни, які не є учасниками АТО/ООС, а також військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту; ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та деяких інших осіб і членів їх сімей.
Результат надання пільги (послуги) Отримання санаторно-курортне лікування в обраному ветераном війни санаторно-курортному закладі
Інформація про платність або безоплатність надання послуги Безоплатно в межах граничної вартості путівки, встановленої наказом Мінветеранів на відповідний рік.

Можливі механізми отримання послуги

Послугу можна отримати, подавши документи до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної держадміністрації (виконавчого органу міської рали).

Під час подання копій документів, надають їх оригінали для огляду.

Додаткова інформація

За особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатну путівку в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки лікувальної установи за формою № 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.

Особи, які були письмово повідомлені про умову поновлення такої довідки, але протягом шести місяців з дня закінчення її строку дії не виконали цієї умови, знімаються з обліку.

Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання пільги (послуги)

Закон України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб санаторно-курортним лікуванням»