Спільні навчання поблизу українсько-білоруського кордону
25 листопада рятувальники 14 ДПРЧ 3 ДПРЗ (смт Народичі) спільно із правоохоронцями взяли участь у масштабних навчаннях щодо забезпечення правопорядку та безпеки у прикордонних районах у разі ускладнення оперативної обстановки.
Навчання під керівництвом координаційної групи Антитерористичного центру при УСБУ в області прохдили поблизу українсько-білоруського кордону на Овруччині. До участі у них були залучені поліцейські, прикордонники, нацгвардійці, рятувальники, представники міграційної служби та інші підрозділи і служби.
Злагодженість та ефективність дій усіх перевіряли під час виконання ввідних завдань. Першим з них стала поява невідомих в одному із сіл Овруччини. Троє незнайомців з характерною зовнішністю без знання української мови насторожили місцевих жителів і вони в рамках системи оповіщення «Чужий в селі» поінформували про те поліцейських. Для перевірки до населеного пункту виїхали офіцери Овруцького відділення та роти поліції особливого призначення ГУНП.
За отриманою згодом від, як з'ясувалось, іноземців інформацією, вони нелегально перетнули державний кордон, а у буферній зоні знаходиться ще кілька сотень їх співвітчизників, які планують незаконне проникнення в Україну.
Відтак особовий склад Коростенського райуправління поліції був терміново піднятий за сигналом «Тривога». Таке ж сповіщення отримали і працівники Житомирського РУП.
До умовного пункту пропуску державного кордону терміново було направлено додаткові сили Національної гвардії та Державної прикордонної служби, а також групу перемовників Національної поліції. Правоохоронці заблокували прохід та не допустили незаконного проникнення агресивно налаштованих осіб на територію України. Однак частині правопорушників все ж удалося перетнути кордон за кілька кілометрів від пропускного пункту і сховатись у лісовій місцині.
До вказаного району прибули відповідні підрозділи поліції, нацгвардії, прикордонників та інших служб. Безпосередньо у вказаному районі свою роботу розгорнув Оперативний штаб.
Завдяки першочерговим оперативно-розшуковим заходам вдалося встановити місце перебування порушників та деблокували їх просування углиб лісу.
Умовних нелегалів змусили повернути у визначений правоохоронцями напрямок, де на них уже очікували підрозділи роти поліції особливого призначення та зведений загін ГУНП, Управління патрульної поліції, Національної гвардії, посилені наряди прикордонників.
Для прикриття свого відходу правопорушники підпалили узлісся. Рятувальники локалізували та загасили пожежу.
З мігрантами розпочали роботу поліцейські перемовники, які за допомогою гучномовців кількома мовами роз'яснили їм відповідальність за порушення українського законодавства. Однак незнайомці продовжили рух, намагалися прорвати кільце правоохоронців. З іншого боку їх блокували групи оточення нацгвардійців, патрульних і спецпризначенців.
Найбільш агресивних та активних правопорушників з натовпу вилучали поліцейські. Заблокованих у кільце мігрантів правоохоронців по черзі доставляли до фільтраційного центру, де з ними працювали оперативники, слідчі та міграційна поліція.
Водночас оперативникам вдалося встановити спільників нелегалів, які допомагали їм при незаконному перетині кордону. Автомобіль порушників зупинили поліцейські на одній з доріг Овруччини та спецпризначенці КОРДу ГУНП із застосуванням світло-шумових гранат затримали озброєних підозрюваних у рамках введеної на той момент спецоперації.
З фільтраційних пунктів нелегальних мігрантів під конвоєм поліції доставляли до тимчасових місць перебування іноземців.