Вшанували 100-річчя пам’яті героїв Базару

Дата: 22.11.2021 11:09

У неділю, в День Гідності і Свободи, в с. Базар відбулося вшанування пам’яті Учасників Другого зимового походу, розстріляних більшовиками рівно століття тому. У меморіальному заході взяли участь Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович,  заступник Міністра молоді та спорту Марина Потапенко, голова облдержадміністрації Віталій Бунечко, голова обласної ради Володимир Федоренко, народні депутати, представники центральної та місцевої влади і громадськість.

До могили-кургану 361 розстріляного вояка військовослужбовці Збройних Сил України принесли лампадки а до підніжжя Меморіалу поклали квіти від Президента, Верховної Ради, Уряду та центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій і обласних рад, керівництва нашої та сусідніх громад та інших учасників заходу.

Напередодні ж, у суботу, тут відбулася анонсована військово-історична реконструкція боїв Армії УНР із Червоною армією, виїзний семінар, концерт-реквієм біля Базарського НВК за участі Тараса Компаніченка та інших. До цих заходів долучилися представники ВГО “Спілка офіцерів України”, 36-та окрема бригада морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського, слухачі Національного університету оборони України імені І. Черняховського, курсанти Житомирського військового інституту імені С. Корольова з оркестром, Військового інституту КНУ імені Т. Шевченка, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.