77-ма річниця вигнання нацистів з України: Народиччина пам’ятає!

Дата: 28.10.2021 18:26

Сьогодні ми вшановуємо 77-му річницю вигнання нацистських окупантів із України. Шануємо пам'ять всіх українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів з нашої країни, у лавах радянської армії або Української повстанської армії. Саме цього дня 1944 року з території України вигнано останнього солдата нацистського рейху та визволений найзахідніший регіон України — Закарпаття.

Це стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху, їх боротьбі на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Це стало можливим також і завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. Ми маємо пам’ятати усіх, адже спільна перемога не була б можливою без спільних зусиль.

За мир українці сплатили надзвичайно високу і страшну ціну – мільйони життів земляків. Ми пам’ятаємо та ніколи не забудемо тих, хто віддав своє життя, рятуючи рідну землю від загарбників. Добра пам’ять про вас завжди буде жити в серцях краян.