Наталія Остапченко: Безбар’єрність фізичного оточення — один із ключових показників доступності громадян різних категорій до державних послуг

Дата: 27.10.2021 10:11

Фото без опису26 жовтня, перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко провела селекторну онлайн-нараду щодо результатів проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю. Також участь у нараді взяли керівники РДА та територіальних громад Житомирської області, представники профільних структурних підрозділів Житомирської ОДА, а також обласних установ, які увійшли до списку моніторингу.

На обговорення учасниками наради було винесено два питання:

- результати проведеного моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 537 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю»;

- обговорення проєкту Обласного плану дій на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030.

Наталія Остапченко наголосила, що надзвичайно важливо вирішити питання щодо кількості та якості об’єктів у Житомирській області, які підлягатимуть  моніторингу та оцінці ступеня їхньої безбар’єрності відповідно до визначеного Урядом порядку.

Так, до списку моніторингу увійшли: заклади охорони здоров’я, заклади освіти, структурні підрозділи соцзахисту, центри зайнятості, установи пенсійного фонду, споруди цивільного захисту, суди, центри надання адміністративних послуг, національні заклади/установи, залізничні вокзали, автовокзали, аеропорти.

За результатами наради до 01 листопада буде сформовано відповідний перелік об’єктів Житомирщини, що підлягають моніторингу ступеня безбар’єрності, та направлений до Мінрегіону для визначення рейтингу областей.

Нагадаємо, представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській облдержадміністрації Неля Ковалюк проінспектувала доступність об’єктів на Житомирщині для людей з інвалідністю.