Наталія Остапченко: Безбар’єрність фізичного оточення — один із ключових показників доступності громадян різних категорій до державних послуг
26 жовтня, перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко провела селекторну онлайн-нараду щодо результатів проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю. Також участь у нараді взяли керівники РДА та територіальних громад Житомирської області, представники профільних структурних підрозділів Житомирської ОДА, а також обласних установ, які увійшли до списку моніторингу.
На обговорення учасниками наради було винесено два питання:
- результати проведеного моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 537 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю»;
- обговорення проєкту Обласного плану дій на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030.
Наталія Остапченко наголосила, що надзвичайно важливо вирішити питання щодо кількості та якості об’єктів у Житомирській області, які підлягатимуть моніторингу та оцінці ступеня їхньої безбар’єрності відповідно до визначеного Урядом порядку.
Так, до списку моніторингу увійшли: заклади охорони здоров’я, заклади освіти, структурні підрозділи соцзахисту, центри зайнятості, установи пенсійного фонду, споруди цивільного захисту, суди, центри надання адміністративних послуг, національні заклади/установи, залізничні вокзали, автовокзали, аеропорти.
За результатами наради до 01 листопада буде сформовано відповідний перелік об’єктів Житомирщини, що підлягають моніторингу ступеня безбар’єрності, та направлений до Мінрегіону для визначення рейтингу областей.