Як захиститися від інфікування резистентними мікроорганізмами.

Дата: 21.09.2021 15:26

Ми звертаємось до закладів охорони здоров’я по допомогу, аби покращити самопочуття, за лікуванням, порятунком життя свого або своїх близьких.

Та чи знаєте ви, що можете отримати інфекційне захворювання перебуваючи в лікарні або поліклініці? Такі випадки називають інфекційними хворобами, пов’язаними з наданням медичної допомоги. У Всесвітній день безпеки пацієнтів поговоримо, як від них захиститися .

Часто такі хвороби бувають пов’язані із різноманітними приладами, такими як катетери або інтубаційні трубки тощо. А ще частіше — з недотриманням гігієни рук як медпрацівниками, так і самими пацієнтами та їх відвідувачами.

Інфекційні хвороби, пов’язані з наданням медичної допомоги, часто спричиняють бактерії або грибки , які є резистентними до антимікробних препаратів. Їх важче лікувати, а процес одужання більш тривалий та дороговартісний .

Для попередження таких інфекційних захворювань і поширення антимікробної резистентності всередині медзакладів, впроваджується цілий комплекс заходів.

Але це питання стосується не лише медпрацівників.

Кожна людина, якщо вона стає пацієнтом або відвідувачем закладу охорони здоров’я, має докласти зусиль для боротьби з цією небезпекою.

Щоб убезпечити себе та близьких від інфікування резистентними мікроорганізмами, необхідно дотримуватися таких рекомендацій: