Коростенське районне управління Головного Управління ДСНС України в Житомирській області повідомляє!!!

Дата: 20.07.2021 15:59

18.07.2021 р. на пункт зв’язку 14 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в с. Рубежівка. По прибутті до місця виклику через 45 хв. після повідомлення (відстань до місця виклику становить біля 50 км.) було встановлено, що вогнем повністю охоплено дерев’яний житловий будинок, вогонь поширився на господарський та літню кухню, які також були повністю охоплені вогнем. На місці пожежі вже працювали працівники  місцевої пожежної охорони с. Базар. Відразу було прийнято рішення подачі пожежних стволів  на захист другої  частини житлового будинку та недопущення поширення вогню по сухій рослинності та інші будівлі  житлового сектору. Проблемою в ліквідації пожежі  була велика відстань до джерел  водопостачання. Врезультаті пожежі вогнем були знищені (не підлягають відновленню) будівлі домогосподарства.

Проведеною перевіркою за фактом пожежі було встановлено, що  домогосподарка варила вишні для консервації  на газовій плиті і в той час стався розрив шлангу підводу  газопостачання до газової плити з подальшим загоранням та швидким поширенням вогню. Домовласницю з будинку евакуювали сусіди. Після чого стався вибух газового балона, що призвело до часткового руйнування стін житлового будинку та поширення вогню по всій площі будинку  та інші будівлі домогосподарства. Попередня причина пожежі – порушення правил експлуатації газового обладнання. Матеріальні збитки встановляються.

Щоб запобігти виникнення пожежі у власному помешканні звертаємось з проханням дотримуватись певних правил пожежної безпеки:

не паліть у ліжку;

слідкуйтеза станом та справністю електромережі, слід вчасно проводити  ревізію електропроводки, утримувати в справному станірозетки, вимикачі, рубильники та інші  електроприлади;

не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;

намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;

подбайте про захист помешкання при користуванні пічним та газовим опаленням. Дотримуйтесь норм встановлення та правила користування;

не використовуйте неякісні, саморобні та несертифіковані побутові електроприлади;

контролюйте справність електро та газоприладів, які використовуєте.

йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати включеними електроприлади, що працюють в режимі очікування;

Тільки дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі! Бережіть себе та своїх близьких!

При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону«101», адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!