ОБЕРЕЖНО З ГРИБАМИ!!!
ГРИБИ – це смачно й корисно,адже вони містять білки,небагато жирів і вітаміни. Однак щороку під час грибного сезону часто трапляються випадки отруєння грибами. Отруєння організму викликають токсини, сполучення важких металів, які містяться в грибах. Основними причинами отруєнь є вживання отруйних грибів, неправильне приготування умовно їстівних грибів, вживання старих або зіпсованих їстівних грибів, вживання грибів, які змінилися в наслідок мутації. Не збирайте гриби поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, хімічно та радіаційно небезпечних зонах. Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображенням в різних довідниках – вони не завжди відповідають дійсності. Не коштуйте сирі гриби на смак! Вони підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута. При обробці кип’ятіть гриби 5-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
Є тільки один абсолютно надійний спосіб відрізняти отруйні гриби від їстівних- гриби треба знати
Найбезпечніший гриб – бліда поганка. Гриб містить сильну отруту – аманітотоксин. Він не руйнується при термічній обробці, не розчиняється у воді. Одна бліда поганка ,яка потрапила в їжу, може згубити трьох-чотирьох дорослих людей.
Симптомами при отруєнні являються нудота, блювота, біль у животі, проноси, судоми, зниження артеріального тиску, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності. При появі ознак отруєння необхідно негайно звернутися до лікаря або викликати швидку медичну допомогу. Ні якого самолікування! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.
З метою запобігання отруєнь грибами радимо взагалі відмовитися від вживання в їжу дикорослих грибів. Бережіть своє здоров'я та життя рідних і близьких Вам людей.
Відділ державного нагляду
за дотриманням санітарного
законодавства Народицького
управління ГУ ДПСС
в Житомирській області