15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день приурочений до роковин виводу радянських військ з Республіки Афганістан.
15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день приурочений до роковин виводу радянських військ з Республіки Афганістан.
Війна – це завжди скорбота. Адже людина дивиться на людину через приціл зброї. Афганську війну можна називати і сприймати по різному, але її не можна забути, як і інші збройні конфлікти. Особливо вона буде на все життя викарбувана в пам»яті тих, хто пройшов через гарячі точки Афганістану та повернувся додому живим.
Якщо хтось коли-небудь чув слова військової присяги, то має розуміти, що порушення присяги – це зрада, нарушити наказ командирів – це не виконати свої службові обов?язки, тим самим поставити під загрозу життя побратимів по зброї. Накази і завдання наші воїни в Афгані виконали з честю.
Українці другі за кількістю загиблих в цій війні. За національним складом втрати понесли всі національності, що входили до складу Радянського Союзу. Тому їх і називають «воїни інтернаціоналісти» .
Радянсько- Афганську війну пройшли більше 160000 українців, з них 2378 загинули, 60 вважаються зниклими безвісті або тими, що потрапили в полон. Тяжка звістка про втрату своїх синів у цій війні прийшла і в Народицький край, в села Старе Шарне та Новий Дорогинь. Адже уроженцями цих населених пунктів були хлопці, що загинули, виконуючи свій військовий обов»язок: Меша Микола Володимирович та Мисюк Анатолій Іванович.
Селищний голова Лідія Бученко привітала ветеранів Афганської війни та разом з ними поклала квіти до меморіалу загиблих воїнів інтернаціоналістів, в пам»ять про наших земляків, що не повернулися додому живими. Сьогодні в хвилині мовчання, схиливши голови, ветерани війни в Афганістані подумки перенеслися в ті тяжки для їх часи. Кожен згадав свою біль, переживання і втрати.
Лідія Іванівна побажала ветеранам міцного здоров»я, благополуччя, миру та злагоди в родинах, довгих років життя. А також наголосила, що завжди відкрита до діалогу у вирішенні різних проблемних питань сьогодення.