Брифінг

Дата: 11.04.2019 12:55

Житомирської області.

Голова селищної ради  зазначає, що понад 14 тис. га землі після аварії на ЧАЕС було виведено з господарського обігу із присвоєнням їй статусу радіоактивно забрудненої, хоча 95% цих земель були виведені з господарського використання не за радіологічними критеріями, а виходячи із соціально-економічних умов, що склалися на той час.
Окрім того, станом на сьогодні на всій території району відбулося істотне поліпшення радіологічної ситуації внаслідок вжитих контрзаходів та природних процесів, спираючись на наукові факти щодо радіологічного стану середовища висвітлених в Національній доповіді України до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи та рішення Національної комісії з радіаційного захисту населення України від 29.03.2013 року №04, є всі підстави вважати, що наразі є доцільним перегляд та скасування вже необґрунтованого обмеження на господарську діяльність населення громади та створити умови для безпечного та ефективного використання землі з метою наповнення місцевого бюджету та вирішення соціально-економічних питань жителів ОТГ.
Селищний голова публічно звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням   втрутитися у ситуацію та вжити заходів щодо здійснення радіологічного обстеження земель на території вказаної громади, у разі підтвердження можливості їх виключення зі складу радіоактивних земель, внести відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 23 липня 1991р. №106 та виключити із додатку №3 населені пункти Народицького району Житомирської області, відповідно до цього забезпечити передачу таких земель із державної власності у комунальну власність Народицької селищної ОТГ. Дане звернення підкріплене запитом народного депутата Павла  Дзюблика.

Більш детально у відео.