Народицький районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.
Народицький районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.
Перші кроки в правильному напрямку. В Україні почали карати за булінг. Це різновид насилля. Явище має місце в школах. Булінг може бути як моральним – цькування, так і фізичним – побиття. Так ось якщо Ваше чадо любить демонструвати домінацію серед однолітків шляхом приниження інших – готуйтеся – Вас будуть судити. Звісно, зараз країна лише на початку шляху. Всі: і поліція, і вчителі, і батьки з дітьми лише вчаться реагувати на проблему, але перші вироки суду і перші штрафи вже є.
Далі, головне, не забувати – жоден закон, жодна поліція не захистить жертву тиску, якщо оточуючі будуть байдужими. І тут справа не в звітності і кількості проведеної роз'яснювальної роботи. Часто це для галочки. Справа в безпосередній реакції свідків булінгу. Словом, нічого нового – бути громадянином, це особиста відповідальність. Тоді і закони працюватимуть.
Уперше в Україні. Бориспільський міськрайонний суд покарав за шкільне цькування, або як його сьогодні називають – булінг. Батьки обвинуваченої школярки повинні сплатити штраф – 850 гривень. Але чи зможе матеріальне покарання батьків неповнолітніх порушників зупинити дитячу жорстокість щодо однолітків, від якої в Україні потерпає чи не кожен другий школяр?
850 гривень – саме така ціна за опубліковане непристойне фото однокласниці в мережі Instagram. Інцидент між школярками трапився в одній із бориспільських шкіл. Але глузували підлітки не довго. Мати на насмішку з своєї дитини подала в суд. І перемогла. Батьків неповнолітньої кривдниці оштрафували.
Нововведення запрацювали 16 січня. Згідно з ними, "будь-яке психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насильство, зокрема із застосуванням електронних комунікацій, каратиметься штрафами". Також каратиметься і його приховування.