Рішення селищної ради №106 «Про затвердження Положення комунальної установи Трудовий архів Народицької селищної ради»
Скликання: | 8 скликання |
Сесія: | 3 сесія |
Тип документу: | Рішення селищної ради |
Дата: | 28.01.2021 |
Номер документу: | 106 |
Назва документу: | Про затвердження Положення комунальної установи Трудовий архів Народицької селищної ради |
Прикріплені файли: |
|
У К Р А Ї Н А
НАРОДИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
Третя сесія VІІІ скликання
від 28.01.2021 № 106
Про затвердження Положення
комунальної установи Трудовий архів
Народицької селищної ради
Відповідно до статті 29 Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», листа комунальної установи Трудовий архів від 21.01.2021 року № 01-15/1, селищна рада
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Положення комунальної установи Трудовий архів Народицької селищної ради в новій редакції (додається).
2.Завідуючій (Бовтік С.В.) - забезпечити здійснення державної реєстрації Положення комунальної установи Трудовий архів Народицької селищної ради у новій редакції відповідно до чинного законодавства.
Селищний голова Лідія БУЧЕНКО
Додаток
до рішення селищної ради
від 28.01.2021 № 106
ПОЛОЖЕННЯ
Комунальної установи
Трудовий архів Народицької селищної ради
(нова редакція)
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комунальна установа Трудовий архів Народицької селищної ради архівна установа для централізованого тимчасового зберігання документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб, та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду.
Комунальна установа Трудовий архів Народицької селищної ради є комунальною власністю Народицької селищної ради і знаходиться в управлінні Народицької селищної ради (далі- Орган управління).
1.2. У своїй діяльності Трудовий архів керується Конституцією України, законом України, „ Про Національний архівний фонд та архівні установи”, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями і розпорядженнями місцевих органів виконавчої влади, селищної ради, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
З питань організації й методики ведення архівної справи Трудовий архів керується нормативними документами Державної архівної служби України (Укрдержархіву).
1.3.Повне найменування юридичної особи - Комунальна установа Трудовий архів Народицької селищної ради.
1.4. Скорочене найменування - Трудовий архів .
1.5. Юридична адреса: 11401 Україна, Житомирська область,
смт. Народичі, вул. 1- го Травня, 15
1.6. Трудовий архів набуває прав юридичної особи з дати його державної реєстрації.
1.7. Трудовий архів планує свою діяльність виходячи з фінансово-господарських планів, затверджених Засновником.
1.8. Трудовий архів має всі права і обов’язки юридичної особи, передбачені чинним законодавством України, в тому числі:
- від свого імені укладати договори та контракти;
- набувати майнові та особисті немайнові права;
- виступати позивачем та відповідачем у судах.
1.9. Орган управління не несе відповідальності за зобов’язаннями
Трудового архіву, а Трудовий архів не несе відповідальності за зобов’язаннями Органа управління.
2. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС
2.1. Трудовий архів є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в Державному казначействі України, установах банків, гербову печатку і штамп зі своїм найменуванням та ідентифікаційним номером, фірмові бланки та інші реквізити, веде бухгалтерський і податковий облік.
Завідуюча та бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності у встановленому законодавством порядку.
2.2.Трудовий архів виконує покладені на нього обов’язки і користується правами, що пов’язані з його діяльністю, має право від свого імені укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, бути позивачем і відповідачем у судах.
3. МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ
3.1. Трудовий архів є самостійним суб’єктом господарювання, створений з метою забезпечення обліку і зберігання архівних документів підприємств, організацій, закладів селищної ради, формування архівного фонду та зберігання документів з особового складу і документів тимчасового зберігання суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності майна та підпорядкування, що розташовані на території селищної ради, використання відомостей, що в них містяться, а також для захисту законних прав та інтересів громадян.
3.2. Основними завданнями Трудового архіву є:
- виявлення та включення до джерел комплектування за погодженням з архівним сектором райдержадміністрації архівних документів підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності майна, в діяльності яких не створюються документи Національного архівного фонду;
- зберігання документів з особового склад та документів тимчасового зберігання суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності майна та підпорядкування, що розташовані на території селищної ради;
- приймання від підприємств, установ і організацій – джерел
комплектування документів з особового складу, документів фінансово-господарської діяльності та інших документів, строки зберігання яких не закінчилися;
- приймати на депоноване зберігання від діючих юридичних осіб;
- науково-технічне опрацювання та описування документів, що надійшли на зберігання, згідно з правилами Укрдежархіву;
- облік документів, що зберігаються, створення до них необхідного пошукового і довідкового апарату, зокрема із застосуванням персональних комп'ютерів;
- організація користування документами у службових, соціально-правових та інших цілях, видача у встановленому Укрдержархівом порядку архівних довідок, копій та витягів з документів, що знаходяться на зберіганні, юридичним особам і громадянам;
- проведення експертизи цінності документів, що знаходяться на зберіганні, подання на затвердження експертної комісії (ЕК) архівного сектору райдержадміністрації описів справ тимчасового зберігання, з особового складу підприємств, установ, організацій – джерел комплектування та актів про виділення до знищення справ, строк зберігання яких закінчився;
- участь у заходах підвищення кваліфікації працівників діловодних, архівних підрозділів та експертних комісій підприємств, установ і організацій – джерел комплектування.
4. МАЙНО УСТАНОВИ
4.1. Майно архіву належить до комунальної власності територіальної громади Народицької селищної ради і закріплюється за Трудовим архівом на праві оперативного управління (далі – майно).
Трудовий архів володіє, користується набутим майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, що не суперечать законодавству та цьому положенню, рішенням органу управління
4.2. Майно Трудового архіву становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріальні і нематеріальні активи, вартість яких відображається у самостійному балансі закладу.
4.3. Джерелами формування майна Трудового архіву є:
- кошти селищного бюджету;
- капітальні вкладення і дотації з бюджету;
- доходи, одержані від надання послуг;
- інші надходження, не заборонені законодавством.
4.4. Списання майна (основних фондів), закріпленого за Трудовим архівом на праві оперативного управління, здійснюються за рішенням органу управління у порядку, визначеному чинним законодавством.
4.5. Проведення процедури відчуження майна комунальної власності селищної ради, яке перебуває на балансі та в оперативному управлінні Трудового архіву здійснюється за рішенням Органу управління.
4.6. Вилучення та поповнення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна Трудового архіву проводиться у випадках передбачених чинним законодавством
4.7.Збитки, завдані Трудовому архіву у результаті порушення його майнових прав фізичними та юридичними особами, відшкодовуються йому в добровільному порядку або за рішенням суду.
5. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ТРУДОВОГО АРХІВУ
5.1. Для виконання покладених на Трудовий архів завдань, йому надається право :
- одержувати від установ, закладів, підприємств району на зберігання документи, оформлені згідно з чинним законодавством;
- повертати на доопрацювання документи, оформлені з порушенням установлених вимог;
- давати рекомендації з питань, що входять до компетенції архіву;
- запитувати від установ, закладів, підприємств району відомості, необхідні для роботи;
- одержувати від підприємств, установ і закладів району або ліквідаційних комісій (ліквідаторів) архівні документи згідно з номенклатурами справ з оплатою цими суб’єктами відповідно до цін і тарифів, затверджених в установленому порядку, вартості їхнього опрацювання та наступного зберігання у Трудовому архіві на договірних засадах;
- одержувати від установ і закладів або ліквідаційних комісій (ліквідаторів) відомості, необхідні для роботи;
- інформувати керівництво Народицької селищної ради про стан зберігання документів підприємств, установ і закладів громади та вносити пропозиції щодо поліпшення цієї роботи.
6. УПРАВЛІННЯ ТРУДОВИМ АРХІВОМ
6.1. До виключної компетенції Органу управління належать:
- призначення та звільнення завідуючої Трудовим архівом;
- внесення змін та доповнень до Положення ;
- відчуження майна комунальної власності яке перебуває на балансі Трудового архіву.
6.2.Поточне керівництво діяльності Трудового здійснює завідуюча, яка призначається на посаду Органом управління на умовах контракту. Строк найму, права, обов'язки і відповідальність завідуючої, умови його матеріального забезпечення, інші умови найму визначаються контрактом.
До компетенції завідуючого Трудовим архівом належить:
- підготовка штатного розпису до затвердження з урахуванням виконання всіх покладених на архів завдань, кількості документів, що знаходяться на зберіганні і підлягають зберіганню в Трудовому архіві, обсягів довідкової роботи.
- повна відповідальність за стан та діяльність установи;
- дія без довіреності від імені Трудового архіву, представляти його у всіх установах та організаціях;
- розпоряджатися коштами та майном Трудового архіву відповідно до чинного законодавства;
- укладати угоди з усіх питань господарської діяльності, видавати накази і доручення;
- укладати договори, видавати довіреності, відкривати в установах банків поточні та інші рахунки;
- нести відповідальність за формування та виконання фінансових планів трудового архіву;
- приймати та звільняти з посади працівників;
- здійснювати інші повноваження, що надані йому контрактом та чинним законодавством;
- організовувати діяльність трудового архіву, персонально відповідати за виконання покладених на установу завдань;
- розподіляти між працівниками завдання Трудового архіву, контролювати їх виконання;
- вирішувати відповідно до законодавства питання щодо доступу представників підприємств, установ, організацій - джерел комплектування трудового архіву, інших користувачів документів що знаходяться на зберіганні;
- проводити прийом громадян, розглядати звернення, що належать до компетенції архіву;
- представляти Трудовий архів з усіх питань, пов'язаних з його діяльністю.
7. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА
ДІЯЛЬНІСТЬ ТРУДОВОГО АРХІВУ
7.1. Фінансово-господарська діяльність архіву проводиться відповідно до законодавства України та цього Положення.
7.2. Кошти Трудового архіву складаються з бюджетних асигнувань та коштів, що формуються з інших джерел, не заборонених законодавством. Основним джерелом фінансування діяльності, соціального розвитку колективу та оплати праці є кошти місцевого бюджету, що визначаються нормативами.
7.3. Фінансова діяльність Трудового архіву будується на заходах, які передбачають:
- фінансування Трудового архіву за встановленими нормативами, враховуючи забезпечення затверджених планів, формування коштів на оплату праці, створення необхідної матеріально - технічної бази;
- поєднання бюджетного фінансування діяльності Трудового архіву, виконання платних робіт за угодами з підприємствами, установами, організаціями;
- доходи установи використовуються виключно для фінансування видатків на утримання даної установи, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначених даним положенням.
7.4. Трудовий архів самостійно розробляє план економічного та соціального розвитку. Основою планування є контрольні цифри, які включають показники технічного обладнання розвитку колективу, а також економічні нормативи.
Трудовий архів щорічно звітує про результати фінансово-господарської діяльності та виконання річного фінансового плану до Органу управління майном.
7.5. Витрати на утримання Трудового архіву здійснюються відповідно до єдиного кошторису, який складається Трудовим архівом у відповідності з чинними державними нормами і затверджується головним розпорядником бюджетних коштів.
7.6. Трудовий архів у процесі провадження фінансово - господарської діяльності має право:
- самостійно розпоряджатися коштами, одержаними від господарської та іншої діяльності відповідно до цього Положення,
- розвивати власну матеріальну базу,
- володіти та користуватися майном закладу.
- виконувати інші дії, що не суперечать законодавству та цьому Положенню.
7.7. Збитки, завдані Трудовому архіву внаслідок порушення майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства України.
8. РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЛІКВІДАЦІЯ ТРУДОВОГО АРХІВУ
8.1. Припинення діяльності Трудового архіву відбувається шляхом його реорганізації або ліквідації.
8.2. Ліквідація Трудового архіву проводиться за рішенням Народицької селищної ради або за рішенням суду.
8.3. Ліквідація Трудового архіву вважається завершеною, а Трудовий архів таким, що припинив свою діяльність, з моменту внесення відповідного запису до державного реєстру.
9. ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЯ ПОЛОЖЕННЯ.
ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО ПОЛОЖЕННЯ
9.1. Положення Трудового архіву, доповнення та зміни до нього оформляються у вигляді доповнень або нової редакції та затверджуються рішенням Народицької селищної ради.
9.2. Положення Трудового архіву та зміни до Положення реєструються у відповідності до чинного законодавства України.
9.3. Зміни до Положення Трудового архіву набирають чинності з моменту їх державної реєстрації.
9.4. Усі відповідним чином посвідчені примірники Положення, мають однакову юридичну силу та зберігаються у Народицькій селищній раді, завідуючої Трудовим архівом, в державних органах, що провели реєстрацію.
Секретар селищної ради Олексій ЯРМОЛЮК